Artvin DH
ANASAYFA HAKKIMIZDA HABERLER POLİKLİNİKLER BİRİMLER İHALELER RESİMLER İSTEK-ÖNERİ İLETİŞİM

 Gönül Elçisi Bilgilendirme Toplantısı

Gönül Elçisi Bilgilendirme Toplantısı
 Haberler
 22 Şubat 2013, 03:41
 Bu Sayfa 1333 Defa Tıklanmıştır.
 İçeriği Word Olarak Kaydet
 
Gönül Elçisi Projesi kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

GÖNÜL ELÇİSİ NE TÜR HİZMETLER YAPAR

21 Şubat Perşembe günü Genel Sekreterliğimiz toplantı salonunda Gönül Elçileri Bilgilendirme toplantısı yapıldı. Sunuculuğunu Halkla İlişkiler Sorumlusu Halime Tuylu'nun yaptığı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce yürütülen Gönül Elçileri Projesi hakkında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Orhan Külekçi, Sevda Tazeoğlu ve Asım Kaya bilgilendirmede bulundu.

Genel Sekreterimiz Ekrem Akbaş, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Op.Dr.Ömer Faruk Yağlı, Artvin Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Op.Dr.Mesut Demir ve Hastane çalışanlarının katıldığı bilgilendirme toplantısında Gönül Elçileri Projesi tanıtımı yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Proje Görevlisi Sevda Tazeoğlu'nun anlattığı sunumun ardından projeye ilişkin sorular ve cevaplandı.

Gönül Elçileri Projesinde Alt Projeler Kaliteli Yaşlanma ve Kuşaklar Arası Uyum, Engelli ve Hizmetlere Erişim, Aile ve Yoksulluk, Kadın ve Güçlenme

Koruyucu Aile Nedir? Çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları sağlanamayan çocukları kendi aile ortamlarına kabul ederek; bakım, eğitim ve yetiştirilme sorumluluklarını kısa veya uzun süreli olarak, ücretli veya gönüllü statüde devlet denetiminde paylaşan uygun aile ya da kişilerdir.

Koruyucu Aile Hizmetinin Yasal Dayanakları Nelerdir? Çocuk Hakları Sözleşmesi, Türk Medeni Kanunu (347. Madde), 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu (23. Madde), 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu (5. Madde), 633 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kuruluşuna ilişkin KHK (2. ve 8.Maddeler)

Kimler Koruyucu Aile Olabilir? T.C. vatandaşı olanlar, Sürekli Türkiye’de ikamet edenler, 25-65 yaş aralığında bulunanlar, En az ilkokul/ ilköğretim mezunu olanlar, Çocuğun veli ya da vasisi olmayanlar, Düzenli bir gelire sahip olanlar, Yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olanlar, Çocuğu olan ve olmayanlar, Evli veya bekar olanlardır.

Hangi Çocuklar Koruyucu Aileye Verilir? Öz ailesi bulunan ancak öz ailesi tarafından bir süre için bakılamayan çocuklar, Öz ailesi olmayan çocuklar, Geçerli nedenlerle öz ailesinden ayrılması zorunlu olan çocuklar, Evlat edindirilme şansını tümüyle yitirmiş olan çocuklar, Kurum bakımında olan çocuklar, Zaman içerisinde uygun bakım modeli belirlenecek olan çocuklar, Kız ya da erkek çocuklar, Sağlıklı ya da özürlü çocuklar, Tek ya da kardeş olan çocuklardır.

Koruyucu Aile Olmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenir? Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü

Koruyucu Aile Olabilmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? T.C. Kimlik Numarası beyanı, Bir adet vesikalık fotoğraf, Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı veya onaylı örneği, İş, gelir ve sosyal güvenlik durumunu gösteren belge veya onaylı örneği, Koruyucu Aile olacak kişilerin ve varsa birlikte yaşadığı kişilerin, adli sicil ve arşiv kaydı durumunu gösteren belge, Sosyal inceleme sürecinde tespit edilen durumlara ilişkin Koruyucu Aile’yi tanımaya yönelik ihtiyaç duyulacak diğer belgeler, Koruyucu Aile olacak kişilerin ve varsa birlikte yaşadığı kişilerin, çocuğun bakımını, psiko-sosyal gelişimini ve eğitimini etkileyecek ya da çocuğa zarar verecek düzeyde fiziksel engeli, ruhsal rahatsızlığı ve bulaşıcı hastalığının olmadığını gösteren, devlet ya da üniversite hastanelerinin ilgili bölümlerinden alınan doktor raporu.

İLETİŞİM
İnternet Sitesi: www.gonulelcileri.gov.tr
İlimiz Gönül Elçileri Sitesi: www.artvin.gov.tr/as/gonulelcileri
Bireysel Başvuru: Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
Telefon: 0466 212 1069
Fax: 0466 212 1860

Haberler

Regaip Kandili

Regaip Kandili Regaip Kandili münasebetiyle Hastane Yöneticimiz Op. Dr. İrfan AKALIN mesaj yayımladı.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİMİZE YENİ HİZMET ARACI

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİMİZE YENİ HİZMET ARACI Evde Sağlık Hizmetleri araç filomuza yeni aracımızı ekledik

KISAYOLLAR

   Hastane Yöneticisi Mesajı
   Hastane Yöneticisi Özgeçmişi
   Hastane İdari Kadrosu
   Sağlık Kurulu
   Sağlık Kalite Standartları (SKS)
   Kalite Döküman Yönetim Sistemi
   Sağlıkta Performans ve Kalite
   Ziyaret Saatlerimiz
   Refakatçi Kurallarımız
   Ziyaretçi Kurallarımız
   Aylık Yemek Listesi

UYGULAMALAR

   Aile Hekimliği Bilgi Sistemi
   Aile Hekimim Kim?
   Bilgi Edinme
   Telefon Rehberi
   TKHK Web Uygulamaları
   E-Posta Giriş @artvindh.gov.tr
   E-Posta Giriş @saglik.gov.tr

Bu Site Artvin Devlet Hastanesi Bilgi İşlemi [ Mustafa UYĞUR ] Tarafından Kontrol Edilmektedir | Web Mail Panel | VOKOCell Panel | Natro Panel | for design vokocell
HABERLER  |  DUYURULAR  |  İHALE İLANLARI  |  FOTOĞRAFLAR  |  VİDEOLAR  |  HİZMET STANDARTLARI ENVANTERİ